Leer uw cliënten beter omgaan met slecht slapen, stress en piekeren en voorkom ontwikkeling van depressie.
Slaap-, stress- en piekerklachten hangen aantoonbaar samen met het ontstaan van depressie. Door het aanpakken van deze klachten worden ook depressieve gevoelens verminderd en kan een mogelijke depressie worden voorkomen. Met dit doel ontwikkelde het Trimbos-instituut – samen met preventiefunctionarissen uit het veld – drie korte cursussen, ook wel Klachtgerichte Mini-interventies of KMI’s genoemd. In deze training leert u als professional deze cursussen aan uw cliënten te geven, zowel individueel als in groepsverband. Zo leert u hen wat zij zelf kunnen doen om hun klachten te verminderen. Onderzoek naar de effectiviteit van de groepscursussen liet verbeteringen zien op de specifieke klachten en ook een afname van depressieve klachten in het algemeen.
Vragen? Neem contact op met Hanneke Katsis.
U werkt met cliënten die last hebben van overmatig piekeren, stressklachten of slaapproblemen en zoekt een beproefde methode om hen beter te leren omgaan met deze klachten.
Bent u geïnteresseerd in deze training, maar staat uw functie er niet bij? Neem contact met ons op.
De cursussen zijn ontwikkeld door het Trimbos-instituut in samenwerking met preventiefunctionarissen uit het veld. Een pilotstudie (Spijkerman e.a., 2014) naar de groepscursussen liet zien dat ze alle drie verbetering geven van de specifieke klachten waarop zij gericht zijn (slaap-, stress- of piekerklachten) en daarnaast geven ze ook een afname van depressieve klachten in het algemeen.
Na het volgen van de training kunt u de cursussen ‘Beter slapen’, ‘Minder piekeren’ en ‘Minder stress’ zelfstandig geven in uw eigen praktijk, zowel individueel als in groepsverband.
Na het doorlopen van de training ontvangt u een certificaat van deelname.
Aangevraagd:
– LV POH-GGZ
– Registerplein
U leert alles wat u nodig hebt om zelf in uw eigen praktijk aan de slag te gaan met de cursussen ‘Beter slapen’, ‘Minder piekeren’ en ‘Minder stress’.
‘Beter slapen’, ‘Minder stress’ en ‘Minder piekeren’
Deze drie cursussen zijn klachtgericht en geschikt voor een brede populatie. De cursussen worden individueel of in groepsverband gegeven. U leert de deelnemers wat zij zelf kunnen doen om hun klachten te verminderen.
Onderwerpen training
Werkvormen
Peter Overzier
Trimbos-instituut
Voorafgaand aan de training moet u rekening houden met ca. 2,5 uur voorbereidingstijd (leeswerk en voorbereiding op een oefening).
Naast het online materiaal heeft u ook schriftelijk materiaal nodig. Dit moet u zelf aanschaffen via de webwinkel van het Trimbos-instituut. In de online leeromgeving leest u hoe u dit kunt doen. De kosten hiervan zijn in totaal € 95,00.
• Handleiding voor cursusbegeleiders voor alle drie de interventies
• Werkmap voor cursisten van ‘Beter slapen’ en van ‘Minder piekeren’
• Boek ‘Druk, druk, druk, over vitaliteit en stressbestendigheid’, door Carry Petri
€ 395,00 excl. btw
Prijs inclusief online trainingsmateriaal, exclusief schriftelijk trainingsmateriaal (€ 95,00)
Op alle trainingen en congressen van de Trimbos Academie zijn onze algemene voorwaarden van toepassing. Hierin staan ook de annuleringsvoorwaarden en de klachtenprocedure beschreven.