Mijn Trimbos Wat is Mijn Trimbos?

Trimbos in de media

Medewerkers van het Trimbos-instituut verschijnen regelmatig in de media. Hieronder vindt u een overzicht van televisie- en radiofragmenten.

Televisie

Pavlov (NTR)

16 december 2011

In zijn jeugd krijgt Tygo Gernandt de diagnose ADHD. Het weerhield hem er niet van om een van de bekendste acteurs in Nederland te worden. Over de ontwikkeling van ADHD in een mensenleven. Bij het Trimbos-instituut werd Tygo door Geurt van de Glind getest op ADHD en de gevolgen van blowen op zijn reactiesnelheid en aandacht.

Get Microsoft Silverlight
Bekijk de video in andere formaten.

20:00 uur Journaal (NOS)

12 december 2011

Trimbos medewerker Karin Monshouwer over jongeren in het speciaal onderwijs en de jeugdzorg die overmatig drinken, blowen en roken.

Get Microsoft Silverlight
Bekijk de video in andere formaten.

Spraakmakende zaken (IKON)

12 juli 2011

Depressie: hoe raak je in een depressie en hoe kom je er weer uit. Acteur Antonie Kamerling had een succesvol leven, een leuke familie en vrienden. Desondanks raakte hij in een diepe depressie en pleegde zelfmoord. Trimbos medewerker Prof. Dr. Christina van der Feltz-Cornelis is aanwezig als deskundige.

Get Microsoft Silverlight
Bekijk de video in andere formaten.

Schepper & Co. (NCRV)

15 november 2010

Deze aflevering over ouderdom, waarin o.a. gesproken wordt over het belang van actief blijven op oudere leeftijd. Studiogesprekken met: Jan Walburg, psycholoog, directeur van het Trimbos-instituut en schrijver van het boek 'Jong van geest'.

Get Microsoft Silverlight
Bekijk de video in andere formaten.

Radio

NOS Radio fragment

12 augustus 2011

Het OM waarschuwt voor gevaarlijke drugs. Een interview met Peter van Dijk, drugsonderzoeker bij het Trimbos-instituut.

NOS Radio fragment

24 januari 2011

Driekwart van de kinderen met ADHD groeit nooit over de aandoening heen. Dat blijkt uit het eerste grootschalige onderzoek naar ADHD in Nederland. Het onderzoek is uitgevoerd door het Trimbos Instituut, dat zegt dat bijna drie procent van de kinderen last heeft van ADHD. Psychiater Sandra Kooij doet al jaren onderzoek naar ADHD en schreef het voorwoord bij het rapport. Een gesprek met haar.

laatst bijgewerkt: 22-02-2012