Inleiding
In Nederland wordt veel alcohol gedronken. Samen met andere Europese landen vormen we de regio met de hoogste alcoholconsumptie in de wereld. Dit gaat gepaard met een hoge ziektelast en een hoog percentage probleemdrinkers. Door vroegsignalering van probleemdrinken en het aanbieden van eenvoudige interventies kan ernstige gezondheidsschade en alcoholverslaving voorkomen worden. Probleemdrinkers zoeken echter nauwelijks hulp en ze worden door professionals in de gezondheidszorg nauwelijks herkend.
Partnership Vroegsignalering Alcohol (PVA)
Het Partnership Vroegsignalering Alcohol (PVA) is een samenwerkingsverband tussen verschillende partijen in de gezondheidszorg. De stuurgroep wordt gevormd uit vertegenwoordigers van de Nederlands Huisartsengenootschap (NHG), het kwaliteitsinstituut voor de gezondheidszorg (CBO), Scientific Institute for Quality of Healthcare (IQ Healthcare), UMC St Radboud, GGD Nederland en het Trimbos-instituut. Het voorzitterschap is in handen van prof. dr. Gerard Schippers van het Amsterdam Institute for Addiction Research (AIAR).
Doelstelling
Het PVA heeft als belangrijkste doelstelling om de implementatie van vroegsignalering en kortdurende interventies voor probleemdrinkers te bevorderen.
Contactpersoon:
Liesbeth Naaborgh