Mijn Trimbos Wat is Mijn Trimbos?

Trimbos pleit voor leeftijdsgrens van 18 bij alcohol

12 mei 2010

alcoholIn een Open Brief aan de Tweede Kamer pleit het Trimbos-instituut, samen met GGD Nederland en STAP voor een leeftijdsgrens van 18 jaar bij de verkoop van alcohol.

Op 12 mei besprak de Tweede Kamer de voorstellen rond de nieuwe Drank- en Horecawet. Als vertegenwoordigers van drie landelijke gezondheidsorganisaties pleiten het Trimbos-instituut, GGD Nederland en het Nederlands instituut voor alcoholbeleid (STAP) in een open brief voor de invoering van één leeftijdsgrens van 18 jaar bij de verkoop van alcohol. Het gaat niet alleen om handhaving van de wetgeving, maar ook om de gezondheid van de jeugd te verbeteren.

Afgelopen tijd ontstond opnieuw commotie over het grote aantal jongeren dat na excessief drankgebruik in het ziekenhuis belandt. Wat met name zorgen baart, is dat het aantal spoedeisende hulpbehandelingen voor jongeren van 15-19 jaar in verband met een alcoholvergiftiging tussen 2003 en 2008 met 280 procent is gestegen. Des te meer reden om te blijven pleiten voor ophoging van de leeftijdsgrens voor alcohol van 16-18 jaar.

Ook al heeft de Kamer in de eerste ronde vooralsnog anders beslist, het Trimbos-instituut steunt de herhaalde oproep van de VNG - naar aanleiding van nieuwe cijfers over jongeren die na het drinken van te veel alcohol in het ziekenhuis belanden - voor verhoging van de leeftijdsgrens van 16-18 jaar.

Simpelweg omdat de wetenschappelijke studies te overtuigend zijn om te negeren: het invoeren van een leeftijdsgrens van 18 jaar is een van de meest effectieve maatregelen om schadelijk alcoholgebruik door jongeren aan te pakken.

Als we de invoering uitstellen betekent dat onnodige schade voor de gezondheid van een generatie Nederlandse jongens en meisjes. Voor veel jongeren kan de opgelopen schade vanwege te vroeg alcoholgebruik blijvend zijn.

Lees hier de Open Brief aan de Tweede Kamer.

Reageer

  • Door roseroetje28-05-2010 / 23:18

    Beste mensen,laten wij hopen dat de grens echt 18 jaar zal worden,wij zorgen al jaren voor kindjes met fas [wij zijn pleegouders]en mijn missie is geworden om jongeren te vertellen over onze kindjes dus het grote gevaar van alcohol,als ons oudste mannetje tegen mij zegt,,mama als mijn moeder niet had gedronken was ik een normaal jongetje geweest,dan kan ik daar echt om huilen,graag zou ik u een folder meesturen die ik meeneem naar lezingen in het land over het leven met onze kindjes.maar dat lukt niet bij deze mail helaas,ook heb ik een boek geschreven hierover, gelukkig is het nu een studieboek geworden,ik hoop hier mensen mee te bereiken en te helpen want DE DRINKENDE JONGEREN VAN NU ZIJN DE FASOUDERS VAN STRAKS.vriendelijke groet roos haase
    www.rooshaase.nl

per pagina

laatst bijgewerkt: 14-12-2011

MGv

MGvMaandblad Geestelijke volksgezondheid. Lees meer.

Nieuwsbrieven

jongen_vergrootglasMeld u aan voor één van onze nieuwsbrieven.Aanmelden